המלצות

תמונה1

ורד ששון, היועצת לקידום מעמד האישה, באר שבע

מודה מקרב לב על המקצועיות, המחויבות והרצון להעניק מהידע.

מודה על ההזמנות שנתנה לנו הן כקבוצה והן לכל  אחת בפני עצמה  לפתוח צוהר להשמעת הקולות והמחשבות וליצירת השיח בעולם הדיגיטלי.

 


 

 

val.jpg

ולריה סייגלשיפר – רכזת פרויקטים לשוויון מגדרי במרכז אדוה

ד"ר שלומית ליר היקרה, אני רוצה להודות לך על השתתפותך בקורס "פמיניזם"  של מרכז אדוה. הקורס היה בנוי במתכונת של סדנאות והרצאות של "מומחיות בתחומן", ואותך הזמנו כמומחית בתחום של נשים פוליטיקה ותקשורת.

הבאת נקודת מבט ביקורתית וחדה. ההרצאה היתה מעניינת, עשירה בתוכן ומגוונת מבחינת אמצעי ההמחשה. משתתפות הקורס נהנו מאוד מהרצאתך ומאופן העברתה.

אני מודה לך בשם המשתתפות, בשם מרכז אדוה ובשמי.


Coavital

קולט אביטל, דיפלומטית. בעבר ח"כ וסגנית יו"ר הכנסת

בתום תקופה אינטנסיבית של התמודדות על תפקיד נשיאות המדינה, אני רואה חובה נעימה לכתוב לך מכתב תודה.

שמחתי על ההזדמנות שניתנה לי להכיר אותך באופן אישי, מקרוב, את מרצך את פעילותך הענפה בנושא קידום מעמד האישה. אין ספק כי בכושר הארגון שלך וביכולת הכתיבה תרמת רבות לקמפיין ולהעלאת הצורך באישה נשיאה ללב התודעה הציבורית.

אני מאחלת לך הצלחה ואשמח לשתף פעולה גם בעתיד.


nava_giladנאוה גלעד, יועצת קידום מעמד האישה

בהיכרותי עם שלומית ליר במסגרת פעילותי בתחום חברה דיגיטלית באיגוד האינטרנט הישראלי, וכיועצת לקידום מעמד האישה במועצה אזורית אלונה התרשמתי מעומק וחדשנות פעילותה בנושאים הקשורים לקידום מעמד האישה ושימוש במדיה החברתית ככלי לאקטיביזם פמיניסטי.

בשיתוף פעולה שהתקיים בינינו במספר כנסים ואירועים, הכוללים את יום העיון שארגנה לפני שלוש שנים בנושא "האינטרנט כפלטפורמה למחאה חברתית ופמיניסטית" בבר אילן, ויום העיון שארגנה השנה במסגרת יום האישה במכללת ג'ון ברייס בנושא אקטיביזם נשי וחברתי במדיה החברתית, התרשמתי שהיא מצליחה לייצר מודעות חדשה המחברת בין תחומי פעילות וידע שונים, ולהשפיע באופן ממשי על סביבתה.11088351_10205297781715573_4497163176531661700_nענת ליבנת – יועצת לקידום מעמד האישה עיריית בת-ים, יו"ר איגוד היועצות למעמד האישה ברשויות המקומיות

שלומית היקרה, ברצוני להודות לך על הנחייתך  בסדנה המרתקת ומעוררת ההשראה במסגרת כנס יועצות לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות בחיפה, במאי 2016. התרשמתי עמוקות מהתערוכה שאצרת   "נשים מעלות סטטוס" שהוצגה במהלך הכנס. דברייך על האופנים בהם ניתן לקדם את קולותיהן של נשים באמצעות המדיה החדשה ופעילות שטח עוררו עניין רב וגרמו לנשים שהשתתפו להביע דעתן  בדרך אחרת. אהבתי את הפעילות שיזמת להשמעת קול בקרב היועצות למעמד האישה וממליצה עליה בחום. את הסטטוסים שנכתבו במהלך הסדנה ניתן למצוא בחוברת שהפקתי לסיכום שנת הפעילות של האיגוד.אורנה הדר, אמנסטי ישראל  

10502226_10201292646556943_990162241828038023_nאת יכולותיה של שלומית ליר כמובילה מרכזית לשינוי חברתי אני מכירה מזה שנים רבות, עת שימשתי כמנכ"לית 'קול האישה' – עמותה להעצמת נשים. בעת עבודתי בקול האישה שיתפנו פעולה בפרויקטים משותפים בהם "נשיאה לישראל" אותו הובילה שלומית, בימי עיון וכנסים העוסקים בקידום נשים ונושאים חברתיים. בהיכרות זו למדתי להעריך את רצינות כוונותיה, את המקצוענות בה היא פועלת, ואת המכוונות השלמה שלה לתיקון חברתי.

אחד הדברים החשובים שמייחדים את מיזם "פועלות ברשת" הוא ההכרה בחשיבות יצירת כלים מעשיים ואפקטיביים להשמעת הקול הנשי, שמודר פעמים רבות מהשיח בחברה הישראלית. הסדנה אפשרה לי לפעול להכרות עם הקול שלי גם כיחידה וגם עם קבוצת עמיתות מתחום השינוי החברתי שסייעה בחשיבה, ביישום התכנים שנלמדו ובבניית העצמה שאפשרה לפעול באמצעות כלים אלה.


אוקי מרשק – מנהלת אקדמית ,מדרשת אדם

עד כניס221215-103-1024x683-960x600תה של שלומית לתפקיד הופעלה המדיה הדיגיטלית של הארגון בדרך אינטואיטיבית וללא הכשרה פורמלית בתחום.  שלומית הביאה אתה לעבודה בארגון את הידע בתחום הטכני בצד ההכשרה בתחום המדיה החברתית.

עמותות שמטרתן פעילות חברתית , זקוקות לידע זה וידע באחד מחלקי המשוואה (ידע טכני ו/או חברתי)   איננו מספיק עבורן. שלומית יישמה אתנו ידע זה בעבודה לקראת הכנס שקיימנו בירושלים בנושא  " החיים בערים מעורבות ". גייסנו את המשתתפים ואת המרצים בכלים אלו , הונח מסד של מידע לקראת הכנס וכן מערך פרסום רחב בקרב עמותות ומוסדות שעשויים היו להתעניין בתכניו.

שלומית פועלת בתחום החברתי שנים רבות. עובדה זו הקלה על שיתוף הפעולה שלנו אתה מאחר והשפה החברתית והמעורבות אינן זרות לה. שפה זו נדרשת להקמת רשת עבור ארגון שותף בחברה האזרחית.

עכשיו אנו חשים בני בית במדיה הדיגיטלית ומקווים לשפר את היכולות שרכשנו בעזרתה. אנו מודים לה על כך מאוד.


1222412-5פרופ' יפעת ביטון – מנכ"לית תמורה

Ms. Lir has build the Center's web site and to advise on issues related to our internet interface, thereby allowing us the visibility we needed as a growing NGO.

Ms. Lir’s participation in the board is of great value to our organization. Apart from her true devotion to her role and her complete commitment, she brings to the table highly thoughtful and innovative ideas that are of great use for us. She demonstrates willingness to help in organizing and leading public events, and recently has been highly involved in presenting the NGO’s mission to one of our most substantial sponsoring fund.


איציק אדרי , יו"ר עמותת ויקימדיה ישראל ודרור לין, אחראי תוכן אקדמיית ויקיפדיה

itzik_edri_615בשם עמותת ויקימדיה ישראל, ברצוני להודות לך מקרב לב על שהסכמת להשתתף בכנס אקדמיית ויקיפדיה החמישי שנערך ב-2 ביוני, 2013 במרכז
הבינתחומי בהרצליה, השנה – בסימן היעדר נשים מויקיפדיה.

אירוע אקדמיית ויקיפדיה הינו אירוע הדגל השנתי שעורכת העמותה, ומושקעים בו מאמצים ומשאבים רבים לאורך כל השנה.

השנה עסק הכנס בתרומת נשים לויקיפדיה, שהיא עולה כדי 23% בלבד – שיעור הנמוך משמעותית משיעורן באוכלוסיה. הכנס הציג סיבות לבעיה זו, והציע פתרונות, וחשיבותו בשל כך רבה ביותר.


נטעלי בראון – במאית ומנהלת אמנותית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים

200px-netalie_braunשמחה מאוד להמליץ על שלומית ליר בעקבות היכרותי איתה במסגרת הפקת "המדריכה למהפכה" פאנל: "ניו-מדיה, נשים ומהפכה "אותו הנחתה ליר במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי.

במהלך עבודתנו המשותפת ליר תרמה מהידע האקדמי שלה ומניסיונה הנרחב כאשת מחשבים ומומחית בסוגיות של מגדר, אקטיביזם ומחאה חברתית. היא הוכיחה יכולות מקצועיות ראויה לציון, דינאמיות ומסירות אינסופית. במסגרת ההערכות לקראת הפאנל אף כתבה רשימה מרתקת "המהפכה הנשית מתחילה באינטרנט" שקידמה את האירוע ברשתות החברתיות. זמינותה, נעימותה והידע הנרחב שלה בתחום מגדר ומדיה חברתית הובילו להפקת מפגש דיון מרתק שנגע בשאלות וסוגיות רבות.


תמר ענבר – יועצת ומנחת סדנאות לשיווק נשי ברשת, שותפה בפסטיבל הנשים שאקטי

9f64266441_cבכל המפגשים איתך התרשמתי עמוקות מצורת ההסתכלות הייחודית והמרתקת שלך על פעילות נשית ופמיניסטית ברשת, מהידע הרב והנסיון שלך הן בתחום המגדר והן בתחום האינטרנט, ומהשליחות החשובה שלקחת על עצמך – לקרב כמה שיותר נשים לעוצמה שהמדיה הזו מאפשרת להן, להשמיע את קולן ולהטביע את חותמן, לשנות את השיח הציבורי והחברתי ולהשפיע.

אני בטוחה שעוד נשתף פעולה בעתיד!ד"ר אורנה מרקוס בן-צבי – מדריכה לשוויון בין המינים במשרד החינוך

תודה על ההרצאה המרתקת ביום העיון של מדריכות היחידה לשוויון.  אני מקבלת כל הזמן פידבקים חיוביים. 

מקווה שנמשיך לשתף פעול גם בעתיד, בפעילויות ובכנסים של היחידה.


ענת שפרלינג – מנהלת פסטיבל הנשים הבינלאומי ברחובות

%d7%a2%d7%a0%d7%aa-%d7%a9%d7%a4%d7%a8%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%921-266x266רציתי לומר לך שוב תודה על הנחיית הפאנל "להכות שורש". אני מרגישה שיצאנו לדרך עם פרויקט חשוב שיש להמשיך ולפתח בשנים הבאות. בייחוד בתחום הקולנוע האקו פמיניסטי. מאד שמחתי שהסכמת לקחת חלק ולהנחות את המפגש ומהפידבקים שקיבלתי עולה שלא רק אני חשתי שהיה מוצלח מאד.

אז שוב תודה!  על ההנחיה וההסכמה לסייע לתכנית להתרחש. תודה! ענת


מרים פוזנר – מנהלת בית אריאלה ומחלקת הספריות

65900_10151710576277436_609924913_nבשם צוות מחלקת הספריות אני מבקשת להודות לך על הרצאתך המרתקת, ביום 10.3.2014 במסגרת ההשתלמות השנתית של ספרני ספריות תל-אביב-יפו.

אנו מודים לך על תרומתך המקצועית ועל הכלים המעשיים שציידת אותנו בהם.

בתקווה שנזכה לשתף פעולה גם בעתיד.סמי פרץ – מנכ"ל המרכז העולמי למורשת יהודי צפון אפריקה בישראל

163887_1749274060156_6705470_nאני מבקש להביע את הערכתי האישית והערכת "המרכז העולמי" על פרויקט המוזיקה הייחודי שנערך בסוף שנת 2013 – "שירת המגרב".

המסירות והמקצועיות שהופגנו לאורך כל הדרך סייעו רבות לחשיפה ולהצלחת הפרויקט.


אורלי ביטי – סגנית יו"ר נעמת

11o-1אני מכירה את שלומית ליר במסגרת פעילותה הציבורית רחבת ההיקף בכל הקשור לקידום נשים ותיקון חברתי. בשנה וחצי האחרונה התהדקה ההיכרות בינינו בעקבות יוזמתה של שלומית ליר, שהקימה חממה לאקטיביזם פמיניסטי במדיה החברתית בשם "פועלות ברשת". הפרויקט מאפשר לפעילות חברתיות להטביע את חותמן בעולם ולקחת חלק אקטיבי יותר בשיח הציבורי, באמצעות שימוש בהשפעה מרחיקת הלכת שיש לפעולה באינטרנט על החברה ככלי להשמעת קול ונקיטת עמדה.

התרשמתי עמוקות מהאופן בו שלומית נרתמה למיזם החל מעצם היוזמה וגיבוש התכנית, דרך גיוס המשאבים וגיוס המשתתפות, הנחיה מעמיקה ומצוינת, וליווי אישי צמוד של כל משתתפת ומשתתפת (כולן פעילות חברתיות במגוון של גופים ונושאים) בדרכן להרחיב את פעולתן באמצעות האינטרנט. פעילותה זאת נמשכת בהנכחה מתמדת של קול נשי במרחב הציבורי וביוזמה של ימי עיון והשתלמויות העוסקים בחיזוק הקול הנשי באמצעות הרשת. אני רואה בפרויקט פועלות ברשת מקור השראה ליכולת לחולל שינוי ולהשפיע במרחבים שונים של עשייה.


417714_10150637280439769_2031993598_nנילי אלון – יועצת לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, סגנית יו"ר איגוד היועצות בישראל ומ.מ. מזכיר – מ.א. מטה אשר

שלומית היקרה, שמחנו מאוד להציג את התערוכה "נשים מעלות סטטוס" במסגרת אירועי יום האישה 2016 במועצה האזורית מטה אשר.

התערוכה עוררה עניין רב והעניקה השראה לפעילות נוספת לקידום קולותיהן של נשים.

היה תענוג לעבוד בצוות ולארגן יחד את אירוע הפתיחה החגיגי שהיה מרגש ואני שמחה שהצלמת המוכשרת שלנו הצליחה להפיק סרטון המתעד את התערוכה ואת הערב – לינק מצורף. אשמח מאוד לשיתופי פעולה דומים בעתיד. בהערכה ובידידות.


אילנית פינטו-דרור, המכינה הקדם צבאית על שם רבין

תודה על ההרצאה בנושא מגדר ופמיניזם. ההרצאה פתחה דיון בנושא המגדר בחברה בכלל ובמכינה בפרט, דיון שנמשך גם לאחר שהסתיימה. יישר כוח על העבודה החברתית החשובה.